zmluva


 

Kandidáti NOVA a ich poradové číslo

obrazok

JUDr. Daniel Lipšic, 42 rokov
poslanec NR SR, advokát
Bratislava

Daniel Lipšic je predsedom hnutia NOVA. V minulosti bol ministrom spravodlivosti a vnútra. Presadil online obchodný register, policajti pod jeho vedením pozatýkali väčšinu veľkých mafiánov, zasadil sa o vyšetrovanie Gorily a podporoval myšlienku, že policajti majú riešiť problémy a nie vyberať pokuty „za bučkom“. V opozícii viackrát odhalil kšefty Smeru s finančnými skupinami, čím ušetril daňovým poplatníkom desiatky miliónov euro.“

obrazok

Mgr. Gábor Grendel, 35 rokov
novinár
Bratislava

Gábor Grendel prešiel z pozície rešpektovaného novinára rádia Twist, ta3 a TV Markíza do komunálnej politiky, kde v bratislavskom mestskom zastupiteľstve bojuje za transparentnosť a proti rozkrádaniu majetku hlavného mesta. Demaskoval viacero prešľapov vedenia Mesta Bratislava a mestskej časti Staré Mesto, kde žije.

obrazok

Ing. Marcel Klimek, 42 rokov
makroekonóm
Bratislava

Marcel Klimek pôsobil v manažérskych funkciách v bankovom sektore. Neskôr na Ministerstve vnútra riadil reformy, ktoré pod jeho vedením vyústili do zníženia počtu zamestnancov o 1 400 úradníkov bez dopadu na prácu ministerstva. Je autorom kníh Nemecký štandard pre Slovensko a Potravinová  miliarda pre Slovensko, v ktorých navrhuje konkrétne kroky na zníženie rozdielov medzi životnou úrovňou na Slovensku a v Nemecku a obhajuje reálnosť potravinovej sebestačnosti našej krajiny.

obrazok

PaedDr. Viera Leščáková, 41 rokov
učiteľka
Veľký Šariš

Viera Leščáková pôsobí v školstve. Je učiteľkou angličtiny v Prešove, ktorý je jej rodným mestom. V politike je novou tvárou, nepôsobí v žiadnych verejných funkciách. Počas pôsobenia na základnej škole sa dlhodobo venovala výchovnému poradenstvu, v súčasnosti sa zaoberá využitím kreatívnych metód pri výučbe jazykov. V oblasti školstva poukazuje na dlhodobé finančné podhodnotenie učiteľov a nepriaznivú pracovnú klímu na školách. V spolupráci s europoslankyňou NOVA J. Žitňanskou rieši otázky zvyšovania účasti žien vo verejnom živote ako aj legislatívne vylepšenia zosúladenia pracovného a rodinného života matiek

obrazok

doc. MUDr. Mgr. Tibor Hlavatý, PhD., 42 rokov
lekár, gastroenterológ
Marianka

Tibor Hlavatý je skúsený lekár, ktorý po návrate z Nemecka pomohol vybudovať popredné gastroenterologické centrum v Bratislavskej univerzitnej nemocnici. Prednáša na univerzite, je gestorom vzdelávania mladých gastroenterológov, jeho vedecké práce o zápalových ochoreniach získali viac ako 700 medzinárodných citácií. Ako jeden z mála Slovákov je členom vedenia veľkej medzinárodnej lekárskej spoločnosti (ECCO), kde má na starosti hospodárenie organizácie. Štyri roky sa angažuje za lepšie zdravotníctvo. Jeho program pre reformy zdravotníctva získal odbornú verejnosť, ktorá si ho na jesennej konferencii Zdravotníckych novín zvolila za svojho „ministra“.

obrazok

PhDr. Anna Šmehilová, 36 rokov
riaditeľka sociálnych služieb Effeta
Nitra

Anna Šmehilová je odbornou garantkou sociálnych služieb v občianskom združení EFFETA, ktoré pomáha nepočujúcim. S nepočujúcimi vyrastala a viac ako 20 rokov sa im aj profesne venuje. Pôsobila desať rokov na Fakulte sociálnych vied a zdravotníctva UKF Nitre. Je autorkou kampane “Nauč sa posunok, aby sme si rozumeli”. Verejne sa začala angažovať ako členka Rady vlády pre osoby so zdravotným postihnutím, neskôr ako expertka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Je držiteľkou niekoľkých ocenení vrátane ceny Rady mládeže Slovenska za dlhodobý prínos. Spolupracovala na tvorbe viacerých legislatívnych návrhov v sociálnej oblasti a v oblasti zdravotného postihnutia. Ako nitrianska komunálna poslankyňa sa snaží meniť veci verejné k lepšiemu.

obrazok

Mgr. Radovan Ondrejka, 34 rokov
riaditeľ reklamnej agentúry
Liptovské Sliače

Radovan Ondrejka sa narodil a žije na Liptove. Podnikať začal ešte počas štúdia na vysokej škole, keď mal 19 rokov. Najskôr bol malý živnostník, postupne si založil firmu a dnes priamo i nepriamo dáva prácu desiatkam ľudí. Ako podnikateľ roky zažíva, čo znamená byrokracia, administratívna záťaž či šikana živnostníkov a malých podnikateľov zo strany štátu. Tento pocit nespravodlivosti ho pred tromi rokmi presvedčil vstúpiť do verejného života. Je presvedčený, že keď sa vytvoria spravodlivé podmienky pre podnikanie a život pre šikovných, aktívnych a pracovitých ľudí, naše regióny, bez rozdielu, budú dobrým miestom pre život.


č. meno povolanie vek bydlisko
30 MUDr. Patrik Mihaľ lekár, chirurg 41 Bardejov
34 MUDr. Obaidullah Mir lekár, urológ 47 Rimavská Sobota
38 Ing. Miloš Svoboda prokurista 55 Púchov
42 Mgr. Milan Kaplan obchodný manažér 29 Michalovce
46 Ing. Dušan Dechet strojný inžinier 39 Leopoldov
50 PhDr. Mgr. Oľga Jarošová sociálna poradkyňa 45 Slovenský Grob
54 Ing. Róbert Pajdlhauser manažér logistiky 48 Bratislava
58 Ing. Ján Brezovský hlavný kontrolór mesta 58 Hlohovec
62 Ing. JUDr. PeterHuba, PhD. právnik 30 Košice
66 Katarína Ivaničová agronómka 52 Nitrianske Pravno
70 Iveta Nosková administratívna pracovníčka 47 Banská Bystrica
74 Ing. Peter Beták, PhD. konateľ spoločnosti 39 Humenné
78 MUDr. Marián Sičák, PhD. lekár, prednosta kliniky 55 Ružomberok
82 JUDr. Ladislav Mášik právnik 38 Nitra
86 Ing. Pavol Blahovský technik, energetik 46 Nitra
90 Marián Kubala živnostník 41 Čadca
94 Mgr. Vladimír Feľbaba právnik 26 Prešov
98 Ing. Gejza Farkaš živnostník 41 Rimavská Sobota
102 Ing. Martin Majdan geodet, kartograf 28 Beluša
106 Mgr. Eduard Mihók učiteľ 55 Rožňava
110 Ing. Juraj Pavlík živnostník 50 Dunajská Streda
114 JUDr. Henrich Haščák advokát 39 Bratislava
118 Lukáš Lampart podnikateľ 30 Bratislava
122 Ing. Milan Tomík systémový inžinier 48 Trnava
126 Mgr. Roman Szilágyi projektový manažér 34 Košice
130 Ján Čičmanec konateľ spoločnosti 45 Koš
134 Mgr. Ing. Adrián Cupák právnik 33 Svidník
138 Jozef Halka podnikateľ v stavebníctve 40 Rabčice