NOVA úspešná aj v komunálnych voľbách
 
Tohtoročné komunálne voľby boli pre hnutie NOVA mimoriadne úspešné. Sedem našich členov sa stalo starostom a 92 členov hnutia získalo poslanecký mandát. Ďalších 24 starostov a 408 poslancov bolo do svojich funkcií zvolených s podporou hnutia NOVA. Celkovo si tak NOVA môže vo voľbách do samospráv obcí pripísať úspech získania 32 starostov a 500 poslancov zastupiteľstiev.
 
Hnutie NOVA sa teší, že svojou aktivitou v regiónoch prispelo k celkovo pozitívnemu výsledku komunálnych volieb pre Slovensko. Predseda hnutia Gábor Grendel sa v tejto súvislosti vyjadril, že „výsledky volieb hovoria jednoznačne, že nárast spoločenskej objednávky na čestných a poctivých zástupcov vo verejnom živote je nezastaviteľný. Dnes sú to obce a mestá. Veríme, že v roku 2020 spoločne zmeníme aj celú krajinu.“

Za zmienku stojí aj situácia okolo výsledkov volieb v hlavnom meste Bratislava. Bývalý primátor Ivo Nesrovnal počas svojho úradovania vsadil na spojenectvo so Smerom a jemu blízkymi developermi. Doplatil na to stratou podpory u ľudí, ktorí mu pôvodne verili. Novozvolený primátor Matúš Vallo bol autentický kandidát. O Bratislavu sa zaujímal dlhodobo (projekt Mestské zásahy), dva roky dával dokopy svoj team a program. Veríme, že Bratislavu tak čakajú lepšie časy. Už aj preto, že v mestskom zastupiteľstve získala pravicová koalícia 15 mandátov; Team Vallo (vrátane PS a Spolu) ďalších 13, pričom nezávislých je 17. Vyjadrujeme potešenie, že medzi mandátmi pravicovej koalície sú aj dva mandáty poslancov hnutia NOVA, a totiž Gábora Grendela a Vladimíra Dolinaya.