Obhajovanie nespravodlivo obviňovaných a často aj štátnou mocou šikanovaných ľudí nerobíme, ako súčasť volebnej kampane. Pomáhať utláčaným, keď to nespraví nikto iný, je pre nás prirodzené. Prečítajte si konkrétne príklady toho, ako NOVA pomáha bežným ľuďom.

1. Daniel Lipšic: Ani Paškovci si nemôžu robiť čo chcú a byť nad zákonom

Po tom, čo košickí advokáti zo strachu o kariéru odmietli ísť do konfliktu s rodinou Pavla Pašku, sa zbitých Košičanov ujal Daniel Lipšic. Obhajca obvinených reagoval, že kauza dostala po angažovaní sa Lipšica politický rozmer. To však poprel Daniel Lipšic aj samotní poškodení, ktorí sa s politikom dohodli len preto, že nik iný nemal záujem. Naopak, Lipšic už roky zastupuje kauzy, kde je presvedčený, že došlo k nespravodlivosti.

Prečítajte si viac na SME.sk

2. Daniel Lipšic zastupuje ako advokát statočnú profesionálnu matku

Apely pani Moniky spolu s blogom Natálie Blahovej zabránili "vývozu" malej Karolínky na Maltu preč od jej súrodencov. Kým jedna z kľúčových vinníkov bola povýšená, hrdinka príbehu bola vystavovaná pomste. "Prístup pani Moniky dokazuje, že sa netreba vzdávať. Nebyť jej odvahy, malá Karolínka by bola už nenávratne preč. Aj keď v tejto kauze nejde o rozkrádanie verejných peňazí, ak za niekoho máme morálnu povinnosť bojovať, sú to naše deti," poznamenal Daniel Lipšic, ktorý sa stal jej právnym zástupcom.

Prečítajte si viac na Denníku N

3. Zverejnil škandál v Štátnych lesoch – a čelí žalobe. Zastal sa ho Daniel Lipšic.

Poslanec Mičovský upozornil verejnosť, že Štátne lesy SR nahradili svojich dovtedajších malých prepravcov dreva oveľa drahšími. V parlamente vyhlásil, že spomínané udalosti vo verejnom obstarávaní odvozu dreva sa nedajú nazvať inak, ako rozkrádanie. Štátne lesy na neho podali trestné oznámenie za ohováranie a Daniel Lipšic prevzal jeho zastupovanie pred súdom.

Prečítajte si viac o kauze na konzervativnyvyber.sk a pozrite si video z pojednávania na súde

4. Daniel Lipšic zastupuje aktivistov trestne stíhaných za to, že poškodili bustu vlastizradcu

Aktivisti Kalmus a Lorenz poškodili bustu Vasiľa Biľaka, ktorú svojmu rodákovi v obci postavili miestni obyvatelia. Ich obhajoby sa ujal Daniel Lipšic, pretože považuje ich stíhanie za nespravodlivé: „Boli obvinení v situácii, keď bolo dôvodné podozrenie, že odhalením busty Biľaka bol spáchaný trestný čin. Ich konanie v princípe smerovalo k tomu, aby sa zamedzilo pokračovaniu v páchaní trestného činu, keďže išlo o zločinecky režim, ktorý bol pri okupácii Československa vlastizradný a Vasiľ Biľak bol hlavný nositeľ tejto vlastizrady.“

Prečítajte si viac o kauze na hlavnespravy.sk

5. Daniel Lipšic obhajoval absurdne obvineného aktivistu v spolitizovanom procese

Aktivista Martin Daňo bol obžalovaný za ohováranie v kokaínovej kauze, keď sa zastal Richarda Sulíka a strany SaS. Ministra Jána Počiatka, ktorý ich obvinil z poriadania kokaínových večierkov, vyzval na absolvovanie testu na užívanie drog. Pritom nikdy nepovedal, že minister drogy berie. Absurdnosť kauzy zvyšuje ministrovo predchádzajúce vyhlásenie, že bez zaváhania by sa podrobil testu na akékoľvek látky. Na verejnú výzvu však nepodstúpil test, ale podal trestné oznámenie na vyzývateľa, ktorého obhajoby sa ujal Daniel Lipšic.

Prečítajte si viac na dennikn.sk/blog 

6. Europoslankyňa, ktorá odstraňuje bariéry

Jana Žitňanská, ako jediná zo slovenských europoslancov pozýva na návštevu Európskeho parlamentu aj ľudí s rôznymi druhmi zdravotného postihnutia. Štrasburg vďaka nej navštívili už desiatky ľudí, ktorí každodenne čelia fyzickým či spoločenským bariéram. Tu sa však stretávajú a zhovárajú aj s europoslancami, ktorí sú sami zdravotne postihnutí. Domov sa vracajú pozitívne motivovaní a plní nových skúseností.