Návrat Mečiarizmu postihol už aj nitrianske mestské zastupiteľstvo. Poslanci koalície Smer-SD - KDH dnes rozhodli o preradení poslankyne Anny Šmehilovej (odborníčky hnutia Nová väčšina - Dohoda pre sociálnu oblasť) zo sociálnej komisie mesta do komisie pre dopravu. Vyhoveli tak návrhu viceprimátora Jána Vanča (KDH).
 
"Je to pomsta za rozhodnutie hnutia NOVA nespolupracovať v kraji so Smerom pri blížiacich sa regionálnych voľbách" - povedala krajská šéfka hnutia v Nitre Anna Šmehilová.
Pred hlasovaním vystúpil v diskusii aj podpredseda NOVA Gábor Grendel. "Čo z tejto pomsty bude mať občan mesta Nitra? Nič. Záujem občana bude poškodený. Lenže zastupiteľstvo, ktoré nezastupuje záujmy občanov, v skutočnosti nie je zastupiteľstvom. Je len zborom profesionálnych politikov, ktorí stratili kontakt s realitou a politiku nevnímajú ako službu občanovi, ale ako ring pre mocenský zápas" - povedal pred poslancami.
Za preradenie Anny Šmehilovej hlasovalo 16 poslancov (Smer-SD, KDH, SNS) z prítomných 22.
 
"O tejto mocenskej hre sa občania dozvedia. A nakoniec nepoškodí Annu Šmehilovú, ale každého jedného poslanca, ktorý za túto pomstu zahlasoval" - uzavrel Gábor Grendel.