Generálny prokurátor JUDr. Jaromír Čižnár zrušil obvinenie dvoch mojich bývalých kolegov na Ministerstve vnútra SR Milana Krajniaka a Marcela Klimeka v súvislosti s nákupom nového odpočúvacieho systému. Vyhovel tak ich podnetu, ktorým namietli trestné stíhanie za údajné porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku. Nákup moderného odpočúvacieho systému sa od začiatku snažili spochybňovať ľudia profitujúci z obchodovania s nelegálnymi odposluchmi, ktoré na Slovensku vznikali vďaka zastaranosti starého zariadenia z čias pôsobenia Ivana Lexu na čele SIS. Samotné trestné oznámenie bolo postavené na vyfabulovanom spravodajskom spise "Kocúr", ktorý všetky bezpečnostné zložky štátu označili za podvrh. 
 
Napriek jednoznačnej dôkaznej situácii, ktorá smerovala k odmietnutiu trestného oznámenia bol v tejto "kauze" dvakrát vymenený vyšetrovateľ a prokurátor, až kým sa nenašli tí správni, ktorí na jeseň minulého roka zariadili vznesenie obvinenia - vyšetrovateľka Národnej kriminálnej agentúry npor. Mgr. Viera Doležalová a špeciálny prokurátor JUDr. Dušan Kováčik. Podľa rozhodnutia Generálneho prokurátora vznesením obvinenia nepostupovali v súlade s trestnými kódexmi: “Doterajším vyšetrovaním bolo bez pochybností preukázané, že dodaný systém nebolo možné ihneď kompletne uviesť do prevádzky, nie však pre zavinené alebo nezavinené konanie oboch obvinených, ale z objektívnych príčin stojacich mimo oboch obvinených.” JUDr. Jaromír Čižnár tiež potvrdil, že išlo o moderné a funkčné zariadenie a dodávateľ ponúkol najvýhodnejšiu ponuku v súťaži viacerých uchádzačov.
 
Pôsobenie JUDr. Dušana Kováčika na čele Úradu špeciálnej prokuratúry dlhodobo vyvoláva pochybnosti. S jeho menom sa spájajú mnohé kontroverzné rozhodnutia v politicky citlivých kauzách (napr. financovanie Smeru, Gorila atď.). Rozdhodnutie Generálneho prokurátora tieto pochybnosti len posilnili.