Výber odťahovej služby pre mestskú časť Bratislava-Staré Mesto sprevádzalo niekoľko porušení zákona o verejnom obstarávaní. Konštatoval to Úrad pre verejné obstarávanie po ukončení kontroly na základe podnetu Gábora Grendela. Podpredseda hnutia NOVA napadol tender ešte vo februári tohto roka. V liste adresovanom ÚVO upozornil na niekoľko pochybení (nezdôvodnenie "súťaže" s jedným uchádzačom, vyhlásenie elektronickej aukcie cez víkend). Úrad pre verejné obstarávanie uznal niektoré pochybenia z podnetu a našiel aj ďalšie. Jedno z nich podľa kontroly mohlo priamo ovplyvniť výsledok verejného obstarávania a navyše bolo v rozpore s princípom transparentnosti tak ako to definuje zákon o verejnom obstarávaní. O aké pochybenie išlo, úrad zatiaľ nekonkretizoval. 


"Kontrola potvrdila, že tender na odťahovku v Starom Meste bol netransparentný. Som presvedčený o tom, že víťaz bol vopred jasný. Ak mestská časť nedokáže zvládnuť výber dodávateľa s jedným uchádzačom bez toho, aby bol porušený zákon, čo môžeme očakávať pri skutočnej súťaži?" - komentoval rozhodnutie ÚVO Gábor Grendel. 


Podľa viacerých právnych analýz je nielen výber dodávateľa, ale celý systém odťahovania áut v Bratislave protizákonný. Po jesenných komunálnych voľbách bude preto hnutie NOVA presadzovať, aby táto služba prestala slúžiť biznisu a začala sa riadiť výlučne verejným záujmom daňových poplatníkov.