Transparency International Slovensko zverejnilo v uplynulých dňoch komplikovanú sieť schránkových firiem, ktoré priamo alebo sprostredkovane spravujú akcie Váhostavu. Sú medzi nimi aj štyri novozélandské spoločnosti: Draeger Holdings Co. Limited, Pakema Holdings Co. Limited, Havelock Limited, Torrelaguna Limited. Tieto 4 schránkové firmy majú mnoho spoločného:

1. v rovnakom čase boli založené na adrese Parnell Road 280, Auckland
2. v rovnakom čase boli presťahované na 18 Stanley Street, Auckland
3. majú rovnakého administrátora (správcu schránky), v osobe Geoffrey Peter CONE.

Geoffrey z Nového Zélandu (resp. niekto, pre koho spravuje akcie Váhostavu) zrejme stavebníctvu až tak nerozumie, pretože Váhostav musel ísť do reštrukturalizácie. Neporovnateľne lepšie mu ide karta v našom zdravotníctve. Príbeh, ako sa v ňom ocitol, sa zdá akoby z prostredia Sicílie… Reč je o najúspešnejšom prevádzkovateľovi sanitiek na Slovensku, o spoločnosti FALCK EMERGENCY.

FALCK s novým “investorom”
Dánsky FALCK už niekoľko rokov úspešne podniká v zdravotníctve po celom svete. V roku 2009 cez FALCK SLOVAKIA prevádzkoval na Slovensku 74 záchraniek (tzv. licencovaných bodov Ministerstva zdravotníctva SR). Dáni v tom čase vlastnili 100% dcérskych spoločností na Slovensku a aj ich tunajšiu matku. Zmena nastala na prelome rokov 2009/2010, počas prvej vlády Roberta Fica, kedy slovenskému Falcku vypršali licencie na záchranné body a museli sa o ne znovu uchádzať v súťaži. Dáni vtedy (v rozpore so zdravým rozumom a s elementárnou ekonomickou logikou) zriadili ďalšiu slovenskú “matku” s názvom FALCK EMERGENCY, ktorej predali polovicu svojho podielu z FALCK SLOVAKIA. Táto duplicita nedávala žiaden zmysel až dovtedy, kým sa na mimoriadnom valnom zhromaždení odkryla identita akcionára novej polovičnej matky FALCK EMERGENCY: bola ním CARTERTON SPRINGS HEALTHCARE LIMITED. Túto novozélandskú schránkovú firmu založil na Parnell Road 280 v Aucklande Geoffrey Peter CONE, správca schránok nacucnutých na Váhostave. Dnes je aj táto spoločnosť presťahovaná na 18 Stanley Street v Aucklande.

Viac nájdete na blogu https://dennikn.sk/blog/sirokeho-prsty-v-cudnom-sanitkovom-tendri/