Finančná skupina PENTA sa dnes pochválila vypátraním vlastníka schránkovej firmy na Belize Penta Enterprises Ltd., ktorým má byť istý košický podnikateľ. Týmto zistením svojich právnych zástupcov chce finančná skupina PENTA preukázať, že nemá nič spoločné s tunelovaním slovenského zdravotníctva cez firmu MEDICAL GROUP, ktorú vlastní iná schránková firma na rovnakej adrese na Belize.
 

Finančná skupina PENTA zavádza verejnosť keď tvrdí, že na Belize nemá žiadne podnikateľské aktivity. Na rovnakej adrese ako Penta Enterprises Ltd. a vlastníci MEDICAL GROUP má firmu aj dlhoročný investičný manažér finančnej skupiny PENTA a rodinný príslušník Jaroslava Haščáka z finančnej skupiny PENTA Marián Krajňák.
 

Preto odporúčame právnym zástupcom finančnej skupiny PENTA, aby vo svojom pátraní po skutočných a nie formálnych majiteľoch schránkových firiem pokračovali ďalej. Začať by mohli v spoločnosti MEDICAL GROUP, ktorá dodávala predražené prístroje do slovenských nemocníc, alebo v spoločnosti PREFTO HOLDING LIMITED, ktorá spoluvlastní zdravotnú poisťovňu Dôvera.