Vedenie bratislavského Starého Mesta sa za uplynulé dva roky výrazne zhoršilo v oblasti transparentnosti. Dokazuje to rebríček OTVORENÁ SAMOSPRÁVA 2014. Staré Mesto sa v ňom prepadlo na 44. miesto, čo je podľa merania mimovládnej organizácie Transparency International Slovensko o 30 miest horšie, ako pri predchádzajúcom meraní v roku 2012. 

"Takéto umiestnenie nie je hodné Starého Mesta, ktoré má rozhodne na viac. Je to len otázka ochoty pred verejnosťou nič neskrývať a zaviesť jasné pravidlá"- reagoval kandidát koalície KDH, MOST-HÍD, NOVA, SaS, OĽaNO, KDS na post starostu Starého Mesta Gábor Grendel.

Zlepšenie postavenia Starého Mesta v rebríčku OTVORENÁ SAMOSPRÁVA by mohlo nastať už v najbližšom meraní vďaka volebnému programu s názvom POCIT DOMOVA, HRDOSŤ NA TRADÍCIU. Stredo-pravá koalícia sa v ňom zaviazala k prehľadnému zverejňovaniu všetkých informácií, k zavedeniu online-služieb pre obyvateľov mestskej časti a k presadeniu princípu "Jeden uchádzač nestačí" pri verejných obstarávaniach. Hnutie NOVA zároveň pripravuje návrh konkrétnych opatrení na odstránenie najväčších nedostatkov, ktoré Starému Mestu vytkla organizácia Transparency International Slovensko.