Ľudia chcú na čele Najvyššieho súdu SR zmenu. Už vyše 11-tisíc z nich podpísalo petíciu proti znovuzvoleniu Štefana Harabina. Podpísané hárky odovzdajú zástupcovia petičného výboru Súdnej rade SR pred dnešnou voľbou v Sobranciach.

V petícii hnutia NOVA s názvom Nechceme sa za súdnictvo červenať! vyzývajú signatári Súdnu radu SR, aby zastavila devastáciu justície a zabránila opätovnému zvoleniu Štefana Harabina. Podpísalo ju množstvo známych osobností, okrem iných Iveta Radičová, Zuzana Kronerová, Anna Šišková, Lukáš Latinák, Alexander Bárta, Tomáš Maštalír, Henrieta Mičkovicová, Petra Polnišová, Richard Stanke, Szidi Tobias, Ľuboš Kostelný, Matej Landl, Juraj Kemka, Robert Roth a ďalší.

"Ľudia po prezidentských voľbách pochopili, že ani tí najmocnejší nemajú vopred vyhraté. Že má zmysel ozvať sa" - hodnotí petičnú akciu predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic.

Aktivisti hnutia začali zbierať podpisy pred necelým mesiacom po tom, ako sa Š. Harabin stal kandidátom na predsedu NS SR na ďalšie funkčné obdobie.

"Podpisy budeme zbierať aj v prípade, že ho Súdna rada zvolí za kandidáta. V petícii totiž vyzývame aj prezidenta Ivana Gašparoviča, aby vymenovanie nového predsedu Najvyššieho súdu ponechal na svojho nástupcu Andreja Kisku, keďže funkčné obdobie Štefana Harabina sa skončí až po jeho nástupe" - uzavrel splnomocnenec petičného výboru Gábor Grendel (NOVA).

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=770251