Týždenník PLUS 7 DNÍ opäť mieša hrušky s jablkami a opäť v súvislosti s hnutím NOVA, ako nie raz v minulosti.

Vo svojom aktuálnom čísle tvrdí, že občianske združenie Sen pre Slovensko má "igelitových" darcov, cez ktoré financovalo stranícke aktivity predstaviteľov hnutia NOVA. Je to lož. Rovnako, ako darcovia hnutia NOVA, aj darcovia O.Z. Sen pre Slovensko podpísali riadne darovacie zmluvy - akým spôsobom prevádzli svoje dary na riadne zriadený účet občianskeho združenia, bolo výlučne na ich rozhodnutí. Z týchto peňazí neboli financované žiadne stranícke aktivity.

Čerešničkou na torte je konštrukt, že hnutie NOVA financujú podporovatelia bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Táto teória je hodná rubriky "Naša fikcia". Predpokladali sme, že médiá vlastnené finančnou skupinou PENTA sa zapoja do predvolebného boja. Vzťah politických strán a finančných skupín bude zrejmý z toho, koho budú tieto médiá do volieb podporovať a naopak, koho sa budú snažiť škandalizovať.

Týždenník PLUS 7 DNÍ vo svojom článku nezverejnil odpoveď, ktorú dostal od Tlačového oddelenia hnutia NOVA, ktoré znelo: Kým orgány činné v trestnom konaní nevylúčia, že do nelegálneho získavania informácií a do vytvárania rôznych podvrhov sú zapojení aj nový spolumajitelia PLUS 7 DNÍ, tieto opakované pokusy, motivované blížiacimi sa voľbami a opätovným otvorením kauzy Gorila D. Lipšicom v parlamente, nebudeme komentovať.