V septembri 2013 hnutie NOVA iniciovalo odvolávanie premiéra Fica kvôli kauze SPP. Vláda R. Fica vtedy neuplatnila predkupné právo na 49 percent akcií SPP, ale umožnila EPH a J&T, aby ich nadobudli. Ľudia z okolia finančnej skupiny J&T si za peniaze a na účet a riziko SPP kúpili najziskovejšie časti najziskovejšieho slovenského podniku SPP – prepravu a distribúciu.

,,Kým v Českej republike sú ľudia z J&T vyšetrovaní pre korupciu, u nás za vrúcnej spolupráce Ficovej vlády získali kontrolu nad najziskovejším slovenským podnikom. Veď na počítači J&T vznikali materiály k celému tomuto kšeftu,“ povedal podpredseda hnutia NOVA Marcel Klimek.

P. Kellner zjavne poslúžil iba ako „krytie“ v tomto nechutnom divadle. Aj keď jeho honorár za jeho rolu je viac než kráľovský – na predaji podielu v EPH zrejme zarobil okolo 25 mld. CZK – nič to na jeho úlohe zásterky nemení.

Pri príležitosti "slávnostného" odkúpenia materskej SPP štátom a zároveň ovládnutiu EPH zo strany ľudí z J&T pripomíname prognózu hnutia NOVA k tomu, ako kšeft Fico/J&T so SPP skončí. EPH a J&T sa riadia stratégiou "Buy ti, Strip it, Flip it - on maximum leverage". Voľne preložené "kúp to celé na dlh, ohlodaj to až na kosť, a zvyšky skús predať".

,,Presne túto stratégiu používa EPH a J&T na majetok SPP. A vláda Roberta Fica na tom aktívne kolaborovala. EPH a J&T kúpili SPP na dlh. Tieto finančné skupiny nedali do SPP ani euro vlastných zdrojov. Žralok si ponechal najziskovejšie časti SPP, stratovú časť prevzal štát a zadlžovanie SPP pokračuje," uzavrel predseda NOVA Daniel Lipšic.