Robert Fico stráca nervy. Vyhráža sa demisiou, zosmiešňuje demonštrantov a po pár hodinách to všetko poprie. Chaos, ktorý predpovedá v prípade svojho odchodu, už dávno nastal. Na úrade vlády a v centrále Smeru. Škandál trojnásobne predraženého CT-čka premiérovi úplne prerástol cez hlavu. Po stomiliónových kauzách (emisie, nástenka, SPP) stačila jedna „drobná“ krádež, aby ľudí prešla trpezlivosť a vyšli do ulíc. Ale chaos vládne, žiaľ, aj v časti opozície.

Na začiatku tohto príbehu si Robert Fico myslel, že stačí obetovať Zvolenskú a Zmajkovičovú. „A koho mám ešte odvolať, povedzte mi“ – pýtal sa novinárov pred mesiacom. „Ja vám túto radosť neurobím“ – reagoval na druhý deň Pavol Paška na prvé výzvy na odchod z funkcie.

V tom čase sa mohol oprieť okrem Smeru aj o starú pravicu, ktorá si vystačila so zvolaním neškodného parlamentného výboru, aby preverili nákupy prístrojov v ostatných nemocniciach. Tlak médií, prvé protesty v uliciach a odhalenie ďalších rozkrádačiek nakoniec vyhnali Pavla Pašku z parlamentu. A časť opozície by sa opäť uspokojila.

Čítajte viac: