V novembri minulého roka sa stala nevídaná vec. Po škandále s nákupom predraženého CT prístroja v piešťanskej nemocnici museli odísť zo svojich funkcií viacerí dovtedy nedotknuteľní nominanti Smeru. Premiér Fico odvolal ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú a „dobrovoľne“ rezignoval aj predseda parlamentu Pavol Paška – bývalý čelný predstaviteľ firmy Medical Group, ktorá tomograf v hodnote pol milióna eur predala piešťanskej nemocnici za trojnásobok reálnej ceny. Krátko nato sa ukázalo, že podobný biznis uzavrela aj v Martine a Trenčíne.

„Proces obstarania CT prístroja v nemocnici v Piešťanoch vyvoláva pochybnosti a na tieto pochybnosti nestačí reagovať len tým, že budú odvolaní členovia správnej rady, čo sa už nakoniec aj stalo. Ale musí niesť zodpovednosť aj ten, kto týchto ľudí riadi a kto týchto ľudí kontroluje,“ povedal vtedy Robert Fico.

Stačilo päť mesiacov od najväčšieho personálneho zemetrasenia vo vládnej strane a od protestov v uliciach Košíc a Bratislavy a všetko je inak.

Po prvé, Zuzanu Zvolenskú si budeme aj naďalej platiť my všetci z našich daní na jej novom fleku v Bruseli.

Po druhé, jej bývalého vedúceho úradu (namočeného aj v ďalších kauzách) tiež, a to vďaka novej funkcii na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Po tretie, nový minister Čislák v priamom prenose začal občanov presviedčať, že nákup CT-prístrojov nebola žiadna kauza.

Celý komentár nájdete tu:http://komentare.hnonline.sk/dnes-pise-150/cisla-neklamu-cislak-ano-703047